ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7143705
*
nr 714 3705
Spegel
Sent 1800-tal, 120x66 (yttermått)
Utrop:
700 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2011
kl 18:08:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 19:24:42
1
150 kr
11/9 20:55:32
2
400 kr
12/9 09:02:29
3
250 kr
12/9 09:02:55
3
350 kr
12/9 09:03:37
3
450 kr
12/9 09:29:08
2
550 kr
12/9 09:30:55
3
600 kr
12/9 11:01:31
2
650 kr
12/9 13:44:21
4
850 kr
12/9 16:40:47
5
850 kr
12/9 17:26:00
6
1.200 kr
12/9 17:52:46
7
1.600 kr
12/9 17:57:17
6
1.500 kr
12/9 17:59:37
6
1.700 kr
12/9 18:01:34
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar yttermått
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 714 3705
Spegel
Sent 1800-tal, 120x66 (yttermått)
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/9 19:24:42 | 1 | 150 kr |
11/9 20:55:32 | 2 | 400 kr |
12/9 09:02:29 | 3 | 250 kr |
12/9 09:02:55 | 3 | 350 kr |
12/9 09:03:37 | 3 | 450 kr |
12/9 09:29:08 | 2 | 550 kr |
12/9 09:30:55 | 3 | 600 kr |
12/9 11:01:31 | 2 | 650 kr |
12/9 13:44:21 | 4 | 850 kr |
12/9 16:40:47 | 5 | 850 kr |
12/9 17:26:00 | 6 | 1.200 kr |
12/9 17:52:46 | 7 | 1.600 kr |
12/9 17:57:17 | 6 | 1.500 kr |
12/9 17:59:37 | 6 | 1.700 kr |
12/9 18:01:34 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar yttermått
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23